-2.2 C
Skopje
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Temperaturat për ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, posaçërisht pasdite dhe në orët e mbrëmjes. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 12 deri në 17 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me erë nga drejtimi juglindor. Pasdite dhe gjatë natës do të ketë reshje të shiut. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsiusë.

Të ngjajshme

Të fundit