30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

Vdiq njëri prej alpinistëve që u gjet në Malin Sharr

Janë gjetur dy alpinistët e humbur në Malin Sharr, njëri prej të cilëve pa shenja jete dhe trupi i të ndjerit është dorëzuar për obduksion ndërsa siç mëson Tetovasot bëhet fjalë për një shtetas të Belgjikës.

 

Gjat periudhës së kërkimit, njofton Tetovasot se një pjestarë i njësitit special EBR ka rënë në një teposhtëz prej 600 metrave ndërsa në këtë rëshqitje polici ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar në qendrën klinike në Shkup. Ndërkaq lëndime ka pësuar edhe kryeshefi i Sektorit për Punë të brendshme në Tetovë Amir Dalipi i cili për momentin është në gjendje të mirë shëndetësore me disa lëndime.

 

Vlen të theksohet se në ndihmë të ekipeve të shpëtimit gjatë të gjithë periudhës kanë qenë Zjarrfikësit e Tetovës, drejtori i parkut kombëtar Mali Sharr, Ibrahim Deari sidhe një alpinist i cili me vetëdëshirë ka qëndruar në vendin e ngjarjes!

Të ngjajshme

Të fundit