8.8 C
Skopje
E enjte, 29 Shkurt, 2024

Aksion i MPB në objekte hotelerike, arrestohen katër persona

Gjatë një kontrolli në objektet hotelerike në territorin e vendit sot në periudhën nga ora 00:00 deri në ora 04:00 njësitë për punë të brendshme dhe ekipet patrulluese të përbëra nga nëpunës policor të Departamentit të policisë së uniformuar kanë arrestuar katër persona, tre prej të cilëve të mitur.

Gjatë kontrollit, siç informojnë nga MPB-ja është konstatuar vepër penale sipas nenit 215 të Kodit penal ku tek P.R. (25) nga Negotina është gjetur kokainë.

Është hasur në 11 persona minorenë, ndërsa janë konstatuar dhe dy vepra penale sipas nenit 204 të Kodit penal për servirje të alkoolit ndaj të miturve. Poashtu është hasur edhe një shtetas i huaj pa dokumentacion përkatës për me qëndrim të rregulluar.

Të ngjajshme

Të fundit