31.8 C
Skopje
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

Deputetja Ajdari: Në këto momente të vështira jemi pranë popullit turk

Pas sulmit teror që ndodhi në stanboll të turqisë pati reagime të shumta nga e  gjithë bota por edhe nga politikanët tanë të vendit edhe Deputetja e zonës 6 Rina Ajdari ka reagur dhe ka shpreh keqardhje me rastin makabër që ndodhi, ja dhe postimi i Deputetes Ajdari në Facebook:

Të mërzitur rreth sulmit me bombë që ndodhi në Taksim të Stambollit. 🇹🇷

Në këto momente të vështira jemi pranë popullit turk, të lënduarve shërim të shpejtë kurse atyre që humbën më të dashurit e tyre gjatë këtij sulmi bashkëndiejmë dhimbje bashkë me ata!

Të ngjajshme

Të fundit