21.8 C
Skopje
E mërkurë, 24 Prill, 2024

Ezgjan Alioski përfitoi penallti për fitore të Fenerbahçes! (VIDEO)

Reprezentuesi i Maqedonisë, Ezgjan Alioski ishte një nga më meritorët sonte për fitoren Fenerbahçes ndaj Sivasporit me rezultat 1-0.

Alioski përfitoi penallti, të cilën në gol shndërroi Valencia në mintutën e 55-të.

Për Alioskin, i cili luajti deri në minutën e 83-të, kjo ishte ndeshja e dytë radhazi në Superligën e Turqisë si titullar dhe Fenerbahçe arriti fitoren e pestë radhazi dhe siguroi vendin e parë në tabelë me 29 pikë, pesë më shumë se Bashakshehiri i dytë dhe Galatasaraji i tretë, të cilët kanë nga 24 pikë.

VIDEO GOLI

Të ngjajshme

Të fundit