24.8 C
Skopje
E premte, 12 Prill, 2024

Ganiu:Rruga “LEKË DUKAGJINI” (ISH-PERO TOSHEV) në Seravë u asfaltua

🏘️🚧PO E ASFALTOJMË RRUGËN “LEKË DUKAGJINI” (ISH-PERO TOSHEV) NË LAGJEN SERAVË

Ekipet e punës të Komunës së Çairit po e asfaltojnë Rrugën “Lekë Dukagjini” (Ish-Pero Toshev) në Lagjen Seravë.

Sot edhe personalisht inspektova punimet që po realizohen për asfaltimin e kësaj rruge, ku siç më informuan ekipet e punës, paraprakisht është bërë instalimi i rrjetit të ri të ujësjellësit dhe kanalizimit përmes mjeteve të TAV.

🔜Me këtë rast paralajmërova se do të vazhdojmë me modernizimin e infrastrukturës, posaçërisht asaj rrugore gjithandej territorit të Komunës së Çairit.

 

 

 

Të ngjajshme

Të fundit