17.8 C
Skopje
E hënë, 20 Maj, 2024

Ja çfarë moti na pret sot në Maqedoninë e Veriut

Gjatë ditës së sotme në territorin e Maqedonisë së Veriut do të ketë mjegull ose vranësira të ulëta në disa lugina, sidomos gjatë paraditës.

Gjatë ditës moti do të jetë me diell dhe me vranësira të minimale deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë e ndryshueshme.

Temperatura minimale do të jetë në interval
prej 1 deri në 10 gradë Celsius, ndërsa ajo
maksimale do të arrijë nga 16 deri në 20 gradë Celsius.

Në Shkup gjatë orëve të paraditës do të ketë paraqitje të mjegullës, ndërsa gjatë ditës do të ketë kohë me diell me vranësira minimale.

Të ngjajshme

Të fundit