13.8 C
Skopje
E diel, 25 Shkurt, 2024

Kompania Mercedes-Benz largohet nga Rusia

Gjiganti gjerman Mecedes-Benz, është kompania e fundit që është tërhequr nga tregu rus. Kompania gjithashtu ka deklaruar se do të shesin edhe fabrikën në Rusi, sipas The Guardian.

Mercedes është prodhuesi i tretë i makinave që po tërheq kompaninë nga Rusia. Bëhet fjalë për prodhuesin e tretë të makinave, që ka njoftuar se po largohet përfundimisht nga Rusia.

Vendimi vjen si kundërpërgjigje ndaj agresionit rus në Ukrainë, dhe në kuadër të sanksioneve perëndimore kundër Rusisë.

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit