6.8 C
Skopje
E enjte, 30 Mars, 2023

Mot me diell

Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë me vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura maksimale do të jetë në intervalin nga 16 deri në 23 gradë

Në Shkup dhe rrethinë do të jetë me diell dhe relativisht ngrohtë me erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 19 gradë.

Nga nesër deri të shtunën do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm i vranët dhe me mot me diell dhe me erë mesatare deri herë pas here të fortë jugore. Ndryshimi i motit me reshje të kohëpaskohshme shiu pritet të dielën dhe të hënën, ku do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga veriu.

Të ngjajshme

Të fundit