35.8 C
Skopje
E diel, 21 Korrik, 2024

Moti sot

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Pasdite në disa vende do të jetë jo-stabil dhe me reshje të dendura të shiut dhe bubullima, lokalisht në formë të motit të ligë me reshje të dendura, bubullima, erë të përforcuar dhe breshër. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 30 deri në 37 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Pasdite në disa pjesë të luginës do të ketë reshje të dendura të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 35 gradë Celsiusë.

Të ngjajshme

Të fundit