21.8 C
Skopje
E premte, 12 Prill, 2024

Moti sot i ndryshueshëm, kohë pas kohe me shi

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me reshje lokale shiu. Paradite në pjesët lindore lokalisht do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Pasdite në shumë vende do të ketë periudha me diell. Do të fryjë erë mesatare, nëdisa vende e fortë nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 11 gradë Celsius, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 10 deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup paradite do të mbajë mot me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme shiu, ndërsa pasdite me periudha me diell. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 8 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 12 gradë Celsius.

Të martën do të fryjë erë e fortë deri në të përforcuar nga drejtimi juglindor, ndërsa në fund të ditës dhe mëngjesin e së mërkurës priten reshje të reja shiu. Nga e enjtja do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm me vranësira dhe periudha më të gjata me diell.

Të ngjajshme

Të fundit