13.8 C
Skopje
E diel, 25 Shkurt, 2024

Një mjek 102-vjeçar tregon të vetmen gjë që bëjnë njerëzit më të lumtur

Të gjithë duan të jenë të lumtur në jetë, mirëpo rruga drejt lumturisë për disa është e vështirë që të gjendet dhe për këtë fajtor janë po ata vetë.

Një mjek 102 vjeçar ka zbuluar se cili është thelbi i lumturisë për të.

“Zakoni që më ka sjellë shëndet dhe lumturi ndër vite është aftësia për të ndërtuar gjërat nga e para, qoftë kjo një marrëdhënie, një rrugë karriere apo ndonjë projekt”, thotë Dr. Gladys McGarey , mjeke dhe autore e “Jeta e jetuar mirë: 6 sekretet e një mjeku 102-vjeçar për shëndetin dhe lumturinë në çdo moshë”.

Në librin e saj, ajo vetë përqendrohet në të vetmen gjë që duhet të bëjmë për t’u ndjerë më të lumtur, por edhe për të qëndruar të shëndetshëm: Të lëmë pas gjërat që nuk kanë më rëndësi dhe që na e shterojnë energjinë.

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit