38.8 C
Skopje
E diel, 21 Korrik, 2024

Osmani: Duhet të shihet kush qëndron pas klubit maqedonas në Bllagoevgrad

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, tha për BTV se duhet parë se kush qëndron pas hapjes së klubit maqedonas në Bllagoevgrad, por edhe në Maqedoni.

Sipas Osmanit, duhet të kontrollohet, duke pasur parasysh ndjeshmërinë e marrëdhënieve dypalëshe dhe të shihet nëse vërtet ka vullnet të mirë apo janë pjesë e agjendës së dikujt tjetër.

VMRO-ja në Bullgari njoftoi se të dielën do të organizojë protestë në Blagoevgrad, ndërsa tifozët e ekipit të futbollit “Pirin” pritet të festojnë edhe 100 vjetorin e themelimit.

Policia në Bllagoevgrad po merr masa për të parandaluar përshkallëzimin e këtyre ngjarjeve, njoftoi komisari policor në qytet, Dimitar Içev.

Të ngjajshme

Të fundit