17.8 C
Skopje
E hënë, 20 Maj, 2024

Twitteri po përballet me probleme pasi punëtorët po i largohen

Qindra punonjës në kompaninë “Twitter” raportohet se kanë lëshuar vendin e punës pasi pronari i ri, Elon Musk njoftoi për ndryshimet në orarin e punës, raportoi Reuters të premten.

Musku po kërkon nga punëtoret që të qëndrojnë gjatë në punë dhe të punojnë më intensivisht. Afër 110 punonjës kanë publikuar në Twitter me anë të postimeve vendimin e tyre për t’u larguar nga puna, postime këto të cilat janë verifikuar nga Reuters.

Burime brenda Twitterit kanë thënë që aplikacioni është duke punuar më ngadal për shkak se shumë inxhinierë janë larguar nga puna. Reuters raporton së Musku u ka vendosur ultimatum punëtorëve të kompanisë, në një e-mail të dërguar atyre një ditë më parë.

“Për të vazhduar ndërtimin e Twitter 2.0 dhe për të pasur sukses në një botë gjithmonë me më shumë konkurrencë, neve na duhet të jemi ekstremisht aktiv”, thuhet ndër të tjera në letrën e tij.

Miliarderi Elon Musk e bleu kompaninë Twitter më 27 tetor të këtij viti dhe për tu bërë pronar i kësaj kompanie ai pagoi 44 miliardë dollarë.

 

Të ngjajshme

Të fundit