14.8 C
Skopje
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Ursula von Der Leyen nesër në Kuvendin e RMV-së

MPB u bën thirrje qytetarëve që të respektojnë urdhrat e zyrtarëve policor.

Për vizitën e Von der Leyenit njoftoi edhe ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, i cili tha se kanë bërë kërkesë në Komisionin për ndihmë të kompanive dhe amvisërive për bashkëfinancim të projekteve dhe subvencione dhe se presin më shumë mbështetje, sepse siç tha ai, kemi bërë lëshime të mëdha për të qenë pjesë e BE-së”.

Bekteshi nuk deshi të tregojë se për çfarë shume parashë bëhet fjalë, por deklaroi se gjaë vizitës së saj në vend, presidentja e Komisionit, mund të shpallë atë që do të pasojë si ndihmë nga KE-ja.

Burimi: portalb.mk

Të ngjajshme

Të fundit