20.8 C
Skopje
E premte, 22 Shtator, 2023

Në Vaksincë u bë vendosja e pllakës përkujtimore të dëshmorit të kombit Fadil Nimani – Tigri

Sot me Nevzat Bejtën, Shukri Beqirin dhe me shumë miq e shokë kishim nderin dhe kënaqësinë të jemi në Vaksincë të Karadakut, ku nën organizimin e kryetarit të Komunës Likoves Erkan Arifit, u bë vendosja e pllakës përkujtimore të dëshmorit të kombit Fadil Nimani – Tigri, me ç’rast kishim mundësinë ta vizitojmë edhe shtatoren e tij.

Këtë vizitë në Komunën e Likovës e rrumbullaksuam me vizitën e varrezave të dëshmorëve në Sllupçan.

I përjetshëm qoftë kujtimi për më të mirët e kombit, DËSHMORËT E ATDHEUT!

 

Të ngjajshme

Të fundit