17.8 C
Skopje
E hënë, 20 Maj, 2024

Spasovski në Forumin ministror BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski e udhëheq delegacionin e MBP-së në Tiranë, ku do të merr pjesë në Forumin ministror BE-Ballkani Perëndimor për drejtësi dhe punë të brendshme.

Spasovski, siç informojnë nga MPB, në forumin do të mbajë fjalim në dy sesione dhe atë: në Sesionin e parë – Punë të Brendshme me temë – “Bashkëpunimi në ballafaqimin me ndikimin në siguri nga agresioni ushtarak rus kundër Ukrainës” dhe në Sesionin e dytë – “Përforcimi i migrimit, azilit dhe menaxhimi me kufij”.

Në kuadër të vizitës së punës, Spasovski, siç u paralajmërua, do të takohet me ambasadorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Tiranë, Danço Markovski dhe me përfaqësues të shoqatave të minoritetit kombëtar maqedonas në Republikën e Shqipërisë.

Të ngjajshme

Të fundit