30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

zv/ministri Bushi zgjedhet anëtarë i kryesisë qëndrore të BDI-së

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot gjatë mbledhjes së IV-të të Këshillit të Përgjithshëm të Bashkimit Demokratik për Integrim, me prani të gati të të gjithë anëtarëve është zgjedhur anëtarë i kryesisë qëndrore të lartisë së ushëhequr nga Ali Ahmeti.

Ky është postimi i Bushit në facebook

Të palëkundur në përmbushjen e qëllimeve strategjike tona, pas integrimit të Maqedonisë së Veriut në NATO tani rradhën e ka integrimi në Bashkimin Europian, bashkqytetarët tanë maqedonas tek shqiptarët kanë partner të fuqishëm dhe përkrahja jonë do i bëj shumë më të fortë drejt legjitimimit ndërkombëtar të atributeve identitare! Ky është kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, ky është misionari ynë, Ali Ahmeti.

Faleminderit kryetarit dhe Këshillit të Përgjithshëm të partisë për mbështetjen dhe besimin të jem pjesë e Kryesisë Qendrore të BDI-së.

Lëvizja më e fuqishme në rajon, BDI

#faleminderit ?

Të ngjajshme

Të fundit